Już po raz trzeci firma HeidelbergCement organizuje w ponad 20 krajach na całym świecie konkurs Quarry Life Award – naukowo-edukacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzacja i ochrona walorów przyrodniczych terenów kopalni surowców mineralnych. 

Już po raz trzeci firma HeidelbergCement organizuje w ponad 20 krajach na całym świecie konkurs Quarry Life Award – naukowo-edukacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzacja i ochrona walorów przyrodniczych terenów kopalni surowców mineralnych. 

Kopalnia wiedzy biologicznej – trwa 3. edycja konkursu Quarry Life Award!

Dobiega końca pierwszy etap tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu przyrodniczego Quarry Life Award organizowanego przez koncern HeidelbergCement i Grupę Górażdże.  By zyskać niepowtarzalną szansę na zdobycie nagród w wysokości nawet 30.000 euro, warto odwiedzić stronę www.quarrylifeaward.pl i zapoznać się ze szczegółami projektu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 marca br.

Grupa HeidelbergCement  już po raz kolejny oferuje możliwość wzięcia udziału w konkursie Quarry Life Award, którego głównym celem jest popularyzacja wyjątkowych walorów przyrodniczych terenów kopalń surowców mineralnych. Drugim z aspektów tej inicjatywy jest poszukiwanie nowych pomysłów na ochronę i zwiększenie bioróżnorodności tych obszarów poprzez wspieranie projektów naukowo-badawczych. Konkurs organizowany jest na terenie kopalń surowców mineralnych należących do koncernu HeidelbergCement w 22 krajach i  adresowany do studentów i pracowników naukowych, organizacji i stowarzyszeń przyrodniczych, a także do szkół średnich i podstawowych, jak i wszystkich miłośników przyrody. 

Na fali polskiego sukcesu
W Polsce organizatorem konkursu jest Grupa Górażdże, należąca do koncernu HeidelbergCement. O tym, że warto wziąć udział w konkursie świadczy ogromny sukces polskich naukowców z wrocławskiego Stowarzyszenia Herpetologicznego Natrix, którzy wygrali poprzednią światową edycję QLA, zdobywając główną nagrodę w wysokości 30.000 EURO. Do tegorocznej edycji, na terenie Polski wytypowano 4 kopalnie należące do Grupy Górażdże:  dwie znajdujące się na Opolszczyźnie kopalnie wapienia „Strzelce Opolskie” i  „Górażdże”, a także dwie kopalnie kruszyw naturalnych: KSM „Ruda” (woj. śląskie) oraz KSM „Nowogród Bobrzański” (woj. lubuskie).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie QLA jest przesłanie propozycji projektu badawczego za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.quarrylifeaward.pl. Projekty można zgłaszać tak indywidualnie, jak i zespołowo w jednej spośród pięciu kategorii:„Badania nad gatunkami i siedliskami”, „Zarządzanie bioróżnorodnością”, „Edukacja i podnoszenie świadomości”, „Projekty szkolne ” oraz “Ponad granicami kopalń” (wpływ kopalni na bioróżnorodność otaczającego ją terenu).

Dla najlepszych z najlepszych
Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wytypuje 5 najlepszych propozycji projektów, które realizowane będą na terenie wyżej wymienionych kopalń w okresie od kwietnia 2016 do września 2016. Na szczeblu krajowym przyznane zostaną nagrody w wysokości 1.500 euro, 3.000 euro oraz 5.000 euro. Co ciekawe, każdy spośród wybranych 5 projektów automatycznie uczestniczy w rywalizacji międzynarodowej i może ubiegać się o nagrody z puli międzynarodowej tj. 5 nagród po 10.000 euro  w każdej z pięciu kategorii konkursowych lub o Grand Prix w wysokości 30.000 euro. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa wraz z dniem 1 marca 2016.

Więcej informacji na temat konkursu: www.quarrylifeaward.pl.
Kontakt :
Małgorzata Dąbrowska – koordynator projektu z ramienia Grupy Górażdże
E-mail: malgorzata.dabrowska@gorazdze.pl
Tel. 77 777 81 06, 601 09 68 79